Kategori: speedway

Stort tack

speedway

Stort tack till sponsorer och funktionärer som ställt upp under Dennis Jonsson Race.

Dennis Jonsson Race 17-08-05

Uddeholms AB

Advokat Åke Broné

Megamet AB

Milenko Mekaniska AB

LMK

Emtbjörks AB

Empe

Värmlandssckackt AB

Fidos Måleri

Bilhallen

Hamu Glas

Renässans Måleri AB

SQS i Värmland AB

LM-Bil AB

Batteridepån i Karlstad

Mikael Lundkvist Bil AB

Hagfors Kommun

SP Lacer & Svets

HG Storm

Lesjöfors Fjädrar

Saxlund International

LJ-Trim AB

Molkers Däck

Textåbild

Eltjänst i Hagfors

ICA Supermarket

Erikssons Begravningsbyrå Hagfors

Mjönäs Djurklinik

Bil & Maskin i Munkfors AB

EWJ

Svanströms

Hagfors Hem

Hagfors Vägstål

Fastighetsbyrån

Jim Larsson Entreprenad

Höganäs Bjuf

Hotell Monica

Karl Hedin

Coop Hagfors

Dennis sällskap

Valsnatta 2017

speedway

Nedan lägger vi in förare i startlistan allt eftersom anmälnings avgiften blivit registrerad som betald.
När respektive klass är full sätts ni upp på en reservlista kontakta kansliet om info 0563-12605 eller mail kansli@valsarna.nu

Lördag den 30/9

85 cc
1 Alexander Sundkvist Smederna
2 Sauli Kolari Finland
3 Björn Olav Omdal Norge
4 Iver Sveen Norge
5 Jesper Våland Norge
6 Inken Pöker Vetlanda
7 Jörn Pöker Vetlanda
8 Ludvig Hamrin Eldarna
9 Sigurd Korsgård Norge
10 Emil Larsson Karlsson Valsarna
11 Oskar Larsson Karlsson Valsarna
12 Magnus Klipper Norge
13 Thomas R Biensö Norge
14
15 Isak Lundquist Masarna
16 Hamzah Lundquist Masarna
17 Max Belsing Smederna
18 Eddie Bock Masarna
19 Jennie Kvarnström griparna
20 Jakob Kvarnström Griparna
21 Josef Kvarnström Griparna
22 Jörgen Lystad Norge
23 Sander Fossmo Norge
24 Alexandra Svensson Indianerna
25 Hampus Hamrin Eldarna
26 Philip Hellström Bängs Masarna
27 William Bäckström Eldarna
28 Sofia Löfberg Szöges Rospiggarna
29 Liam Olsson Andersson Griparna
30 Theo Bergqvist Vetlanda
31 Vilgot Erlandsson Vikingarna
32 Gottfrid Erlandsson Vikingarna

Lördag den 30/9

250 cc
1 Emil Nilsson Valsarna
2 Jörn Pöker Vetlanda
3 Philip Olofsson Bysarna
4 Thorstein Pettersen Norge
5 Max Belsing Smederna
6 Anton Lundin Rospiggarna
7 William Hedengren Vikingarna
8 Philip Hellström Bängs Masarna
9 Pessi Siilanpää Finland
10 Mathias Rex Danmark
11 Henrik Lortensen Danmark
12 Andreas Christensen Danmark
13 Malthe Ulstrup Danmark
14 Andreas Hviid Danmark
15 Anton Bork Vargarna
16 Alexander Jacobsson smederna

 

Söndag den 1/10

Guldhjälm
1 Dante Johansson
2 Rasmus Karlsson
3 Alfred Åberg
4 Casper Appelgren
5 Anton Nilsson Valsarna
6 Rike Pöker Vetlanda
7 Elliot Carlmark Rospiggarna
8 Jonny Eriksson Rospiggarna
9 Tyr Söderblom Rospiggarna

 

Välkommna till Valsarna

speedway

Styrelsen är glada att få presentera sina nya lagledare inför 2018
Robert Henderson och Lars ”Jesus” Andersson.
Robert är mest känd för sina framgångar inom isracing, han blev bl.a. Nordiskmästare och fick SM-silver 2013, har även ett lagguld från 2011 i bagaget . Jesus behöver inte så djup presentation eftersom hans ansikte varit synligt i många år på Tallhult, mest genom sitt samarbete med Daniel Nermark han är även grundare till speedwaymedia.
Så styrelsen hälsar givetvis dessa herrar välkomna till klubben.

Var med och stötta valsarna..

speedway

Nu kan ni stötta Valsarna genom att lämna eran icke pant och pantburkar till oss.

Hör av er till kansliet 0563/12605 så gör vi upp om hur och när!

/ Tack Styrelsen ..

 

Först till kvarn

speedway

Valsarna säljer ett antal GP-biljetter till Friends Arena 23/9 för 200kr. Köp och info sker via kansli 0563-12605 .

Funktionärs möte i VIPen

speedway

Tisdagen 22/8 kl 18:00 är alla funktionärer som hjälpte till på Dennis Race inbjudna till VIP-en på Tallhult , vi tänkte prata lite för o sen kolla på elitseriematchen som sänds på tvn. Vi bjuder på korv o fika .

Välkomna hälsar Styrelsen

 

Stöd Valsarna när du spelar

NWT

Nu kan de berättas – historierna från Valsarnas guldår. Tryck på bilden för att komma till artikeln.

Gilla oss på Facebook

Följ oss på Instagram

RSS